Makijaż permanentny

Makijaż permanentny Brwi

Makijaż permanentny maskuje niedoskonałości urody, podkreśla jej walory, a co najważniejsze – nie rozmazuje się w najmniej nieoczekiwanych momentach. Makijaż permanentny brwi to forma krótkiego tatuażu mającego na celu imitację naturalnego łuku brwiowego. Makijaż permanentny optycznie zagęszcza włosy w łuku brwiowym, pozwala skorygować jego kształt a także odbudować brwi w przypadku ich całkowitego braku. Podczas zabiegu barwnik wprowadzany jest do skóry. W zależności od metody wykonania wprowadza się go igłą lub różnego rodzaju ostrzami (przy metodzie microblading). Zabieg ingeruje więc w skórę i przerywa ciągłość naskórka. Dlatego też po zabiegu należy odpowiednio dbać o skórę, aby efekt makijażu nie został zepsuty.

Bezpośrednio po zabiegu skóra w okolicach brwi może być zaczerwieniona. Zaczerwienienie skóry znika po niedługim czasie (2-3 godziny czasem kilka godzin). Czas zależy od indywidualnych uwarunkowań skóry. Ponadto skóra w miejscu w którym stosowane było znieczulenie może być jaśniejsza. Biała poświata na skórze występuje po znieczuleniu i jest następstwem obkurczenia się naczyń krwionośnych. Znika wraz z ustąpieniem znieczulenia. Bezpośrednio po zabiegu brwi mają ciemniejszy kolor od zamierzonego przed zabiegiem.

Bezpośrednio po zabiegu brwi są ciemniejsze od docelowego koloru. Barwnik ciemnieje w ciągu 2 kolejnych dni od zabiegu i utrwala się w skórze. Po około trzech dniach naskórek wyłuszcza się i około 40-50% barwnika wyłuszcza się wraz z naskórkiem. Wtedy brwi osiągają jaśniejszy, zamierzony kolor. Gdyby makijaż tuż po zabiegu był bardzo delikatny to po wyłuszczeniu naskórka niewiele mogło by z niego pozostać.

Po wyłuszczeniu się naskórka brwi jaśnieją około 40-50 %. Z tego względu konieczna jest dodatkowa wizyta na której makijaż jest uzupełniany. Korekta makijażu powinna się odbyć po około 3-4 tygodniach od pierwszego zabiegu.

Całkowity proces gojenia się brwi wynosi około 14 dni. Po około 3 dniach od zabiegu zaczyna się wyłuszczać naskórek. W miejscu pigmentacji mogą pojawić się maleńkie strupki. Pod żadnym pozorem nie zrywaj łuszczącego się naskórka ani strupków. Możesz uszkodzić makijaż i pozostawić na skórze mokro blizny.

Po zabiegu makijażu permanentnego stosuj się do zaleceń linergistki i używaj tylko poleconych przez nią kosmetyków. Nie trzyj skóry i nie myj jej mydłem. Pamiętaj, że skórę wokół brwi należy nawilżać, a nie natłuszczać. do pielęgnacji skóry po zabiegu używa się specjalnego kremu z witaminą E. Ilość wystarczającą do pielęgnacji brwi po zabiegu otrzymasz od linergistki. Krem wzmacnia on ochronę skóry i nawilża ją. Dzięki niemu skóra goi się szybko a efekt makijażu pozostaje idealny.

Po zabiegu makijażu permanentnego brwi nie należy eksponować twarzy na działanie promieni słonecznych. Przez 2 tygodnie zrezygnuj z solarium i przebywania na słońcu. Po tym okresie zabezpieczaj skórę w pigmentowanym miejscu kremem z wysokim filtrem UV.

Przez 2 tygodnie po zabiegu zrezygnuj również z sauny, basenu i zabiegów na twarz w SPA. Pozwól wygoić się skórze i nie narażaj się na infekcje, o które przy naruszonym naskórku np. na basenie nietrudno.

Po zagojeniu skóry po zabiegu dbaj o nią nadal i nie pozwalaj na jej wysuszanie. Makijaż permanentny na dobrze nawilżonej skórze będzie wyglądał i utrzymywał się lepiej.

Jeśli nie będziesz stosować się do zaleceń linergistki w makijażu mogą powstać przebarwienia.

Makijaż permanentny Ust

Skuteczny makijaż permanentny ust sprawi, że szminka praktycznie nie będzie Ci już potrzebna, a usta cały czas będą wyglądały pięknie. Wystarczy balsam ochronny lub błyszczyk, aby nabrały połysku.

Kształt ust stanie się perfekcyjny, a kolor świeży i długotrwały. Już nigdy nie będziesz musiała poprawiać makijażu po jedzeniu, pływaniu czy pocałunkach. Makijaż permanentny ust uczyni je idealnymi, bez względu na okoliczności.

Pierwszą czynnością jest dobór odpowiedniego pigmentu dostosowanego do typu cery oraz preferencji klientki. Następnie starannym rysunkiem podkreśla się kontur warg, aby nadać im określony kształt i wygląd.

Ostateczny kolor ust jest widoczny dopiero po ok. 4 tygodniach od zabiegu. Do tego czasu może się wciąż delikatnie zmieniać.

Należy pamiętać, że ten sam kolor u każdej osoby da inny efekt, gdyż każda z klientek ma inną czerwień wargową. Jedne usta są jasne, inne ciemne, różowe, sine, czerwone… Dlatego nie da się przed zabiegiem dokładnie przewidzieć, jaki będzie ostateczny efekt, który da makijaż permanentny ust. Przy drugim zabiegu można oczywiście użyć innego koloru, jeśli wcześniej otrzymany nie będzie odpowiadał.

W ofercie salonu znajduje się makijaż permanentny ust:
– kontur
– kontur z cieniowaniem
– kontur z wypełnieniem
– kontur z wypełnieniem i cieniowaniem 3D
– lip light górnej wargi
– rozświetlenie dookoła ust
– ombre

Pielęgnacja skóry przed planowanym zabiegiem makijażu permanentnego

Przez 3 dni przed zabiegiem zaleca się przyjmowanie tabletek HEVIRAN (na receptę). Lek ten jest preparatem przeciwwirusowym, który chroni przed wystąpieniem opryszczki. Lek przyjmujemy po konsultacji z lekarzem. Aktywna opryszczka uniemożliwia wykonanie makijażu trwałego. Zabieg powinno się wykonać po 2 tygodniach od całkowitego jej zagojenia.

Przed zabiegiem należy poinformować linergistkę o wszelkich wykonanych wcześniej wypełnieniach czy ostrzykiwaniach ust. Jeżeli są planowane, lepiej wykonać je po makijażu trwałym.

Bardzo ważne jest, aby usta przed zabiegiem były odpowiednio nawilżone i wygładzone. Spierzchnięte i spękane słabiej przyjmują pigment.

Przychodząc na zabieg, zalecam zabranie ze sobą szalika bądź apaszki. Może się przydać jeśli usta będą bardzo spuchnięte po zabiegu.

Pielęgnacja skóry po wykonanym makijażu permanentnym

Bezpośrednio po zabiegu barwa ust jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4 – 7 dni zabarwienie zblednie do 50%. Przy obowiązkowej korekcie (2-4 tygodnie od pierwszego zabiegu) efekt jest wzmacniany. Można wtedy zmienić wcześniej użyty kolor.

Przez 3-5 dni po zabiegu należy przyjmować tabletki HEVIRAN. Miejsce poddane pigmentowaniu należy traktować szczególnie delikatnie. Nie wolno moczyć, trzeć i dotykać pigmentowanego miejsca. W żadnym wypadku usta nie mogą być myte mydłem ani traktowane innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu.

Usta należy nawilżyć tylko 2 razy dziennie przez 4 dni po zabiegu, smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą otrzymanym po zabiegu preparatem.
Uwaga! W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.

Pielęgnacja skóry po zagojeniu

Nie należy dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry. Należy również unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.

Makijaż permanentny Oczu

Wyobraź sobie kreskę na powiekach, która nie rozmazuje się w deszczu, śniegu czy na basenie.

Taki właśnie jest makijaż permanentny oczu – jest z Tobą zawsze, bez względu na okoliczności i warunki atmosferyczne. Kreski na oczach są bardzo kobiece, wygodne i praktyczne lecz nie każda kobieta potrafi je namalować.

Makijaż permanentny oczu to idealne rozwiązanie dla osób noszących szkła kontaktowe, z problemami ze wzrokiem lub chcących po prostu zaoszczędzić czas i wyglądać pięknie bez codziennego malowania.

Można wybrać miękką kreskę w linii rzęs, która sprawi że Twoje rzęsy będą wydawały się grubsze i bardziej gęste lub jeśli wolisz mocniejszy makijaż, można wykonać grubszą kreskę, dekoracyjną.

Taki makijaż w zdecydowany sposób poprawi wygląd Twoich oczu i sprawi, że Twój wzrok będzie hipnotyzujący.

W ofercie znajduje się makijaż permanentny:

kresek na powiekach górnych – w linii rzęs, bądź grubszej kreski dekoracyjnej,
kresek dolnych – w postaci delikatnej kreski lub kropeczek miedzy rzęsami, kreski i cienia pod nią

Postępowanie przed zabiegiem

Skóra powiek powinna być odpowiednio nawilżona i wygładzona. W przypadku powiek wrażliwych i skłonnych do opuchnięć warto wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki. Kilka dni przed zabiegiem zaleca sie zrobienie henny na rzęsy, gdyż po zabiegu przez kilka dni nie można malować rzęs tuszem. Należy zdjąć przedłużone rzęsy – jeśli takie są.

Przychodząc na zabieg, zalecam zabranie ze sobą okularów przeciwsłonecznych. Mogą się przydać jeśli oczy będą bardzo opuchnięte.

Pielęgnacja skóry po wykonanym makijażu permanentnym

Bezpośrednio po zabiegu barwa kresek jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4 – 7 dni zabarwienie zblednie do 50%. Przy obowiązkowej korekcie (2-4 tygodnie od pierwszego spotkania) efekt zabiegu jest wzmacniany. Można wtedy też delikatnie zmienić wcześniej już nadany kształt.

Przez ok. 7 dni po zabiegu miejsce poddane pigmentowaniu należy traktować ze szczególną delikatnością. Kresek nie wolno moczyć, trzeć czy drapać. Skóra poddana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Przez kilka dni nie należy stosować cieni i tuszu do rzęs. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Kresek po zabiegu nie powinno się niczym smarować.

Uwaga! W przypadku nieprzestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.